Mikro i małe firmy

Opodatkowanie międzynarodowe

Wsparcie dla międzynarodowego biznesu

Jeśli Twoja firma nabywa usługi i towary od przedsiębiorstw spoza Polski lub prowadzi sprzedaż na zagranicznych portalach aukcyjnych - zapoznaj się z naszymi usługami.

Planeta ziemia Ikona

Nasza oferta obejmuje

Ikona wozu dostawczego

Wsparcie prawno-podatkowe dla importerów i eksporterów

Ikona transakcji

Obsługa księgowa transakcji międzynarodowych

Ikona słuchawek z mikrofonem

Consulting i doradztwo podatkowe

Sprzedaż przez Internet dla klientów zagranicznych

Ikona networkingu
Biznes bez granic

Coraz więcej firm nawiązuje współpracę z podmiotami znajdującymi się poza granicami naszego kraju lub prowadzi sprzedaż przez Internet. Bez względu na to, czy przedmiotem transakcji są usługi, czy też eksport lub import towarów – niezbędne jest przeprowadzenie ich zgodnie z odpowiednimi – lokalnymi i międzynarodowymi – przepisami.

Jako strategiczny partner międzynarodowej grupy niemieckich kancelarii GOBBS, oferujemy obsługę prawno-podatkową firm i transakcji na terenie Unii Europejskiej, jak i wielu innych krajów. Specjalizujemy się w działalnościach prowadzonych w Niemczech i Polsce.

Działalność wykonywana poza Polską powoduje konieczność pokonania prawnych i językowych barier przy rozliczaniu się z odpowiednimi urzędami i przygotowaniu poprawnej dokumentacji księgowej. Nasze usługi księgowo-kadrowe obejmują: działalności wykonywane poza terytorium Polski, firmy posiadające oddziały zagraniczne oraz będące częścią grupy spółek zarejestrowanych w różnych krajach.

Partnerstwo z grupą GOBBS pozwala nam realizować usługę audytu nie tylko na terenie Polski, ale także Niemiec. Działamy w oparciu o międzynarodowe standardy rachunkowości, dzięki czemu przeprowadzany przez nas audyt, poza weryfikacją zgodności sprawozdań finansowych z obowiązującymi normami prawa polskiego i międzynarodowego, pozwala zoptymalizować procesy związane z realizacją strategii rozwoju firmy.

Oferujemy specjalistyczne doradztwo w zakresie różnych dziedzin prawa międzynarodowego, a także szeroki wachlarz usług: począwszy od opinii prawnych, przez weryfikację poprawności zapisów umów międzynarodowych, aż po opracowywanie umów.

Coraz więcej firm decyduje się na prowadzenie sprzedaży swoich towarów i usług klientom zagranicznym. Sprzedaż z Polski w sklepie Amazon lub innych zagranicznych portalach aukcyjnych wymaga księgowania w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawno-podatkowymi. Nasze usługi gwarantują bezpieczeństwo w transakcjach międzynarodowych.

Transakcje z podmiotami innych niż Polska państw członkowskich Unii Europejskiej nakładają na podatnika dodatkowe obowiązki administracyjne. Należy do nich rejestracja, jako podatnika VAT UE. Nasze usługi księgowe i doradcze obejmują obsługę księgową transakcji wewnątrzwspólnotowych każdego rodzaju.

Jesteś zainteresowany? Napisz do nas!

lub zadzwoń
Tel.:+48 604 084 882